پردیس دانش ماهان مجموعه منحصر به فردی است که شامل دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی و پارک علم و فناوری می باشد. دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته تنها دانشگاه صنعتی در مقطع تحصیلات تکمیلی در منطقه جنوب شرق کشور می‌باشد که دارای پنج دانشکده علوم و فناوری‌های نوین، مهندسی برق و کامپیوتر ، مهندسی عمران و نقشه برداری، مهندسی مکانیک و مواد، شیمی و مهندسی شیمی می‌باشد پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی تنها پژوهشگاه خارج از تهران است که شامل پنج پژوهشکده علوم محیطی، فوتونیک، مواد و انرژی، محیط زیست  و IT وکامپیوتر و ۳۳ آزمایشگاه پیشرفته می‌باشد پارک علم و فناوری دارای یک پارک و یک مرکز رشد و هشت مرکز رشد اقماری در سطح استان است.

انجمن دانش آموختگان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با هدف ایجاد و تحکیم ارتباط بین فارغ التحصیلان دانشگاه، اشتراک گذاری تجارب فارغ التحصیلان با یکدیگر و دانشجویان در حال تحصیل برای ارتقاء علمی و فنی در شهریورماه 1397 تاسیس گردید. از آنجایی که فارغ التحصیلان این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی می باشند، بازخورد تحصیلی فارغ التحصیلان در صنعت و ارائه تجربیات آنها ارزشمند آنها برای دانشگاه مفید و کاربردی خواهد بود.

برنامه های انجمن دانش آموختگان

  • تشكيل بانك جامع اطلاعات دانش‌آموختگان و اعضای انجمن
  • شناسايي فارغ التحصيلان موفق در زمینه های مختلف علمی، صنعتی و ...
  • همفكري و تبادل نظر دانش آموختگان با دانشگاه
  • فراهم نمودن شرایط مناسب اشتغال و كارآموزي براي دانشجويان
  • برقراری ارتباط مستمر دانش آموختگان با یکدیگر از طریق تشکیل گردهمائیهای علمی
  • فراهم آوردن خدمات و تسهيلات انگيزشي براي دانش‌آموختگان
  • جذب كمك و حمايت دانش‌آموختگان و خيرين جهت كمك به توسعه زيرساخت‌هاي دانشگاه و انجمن

نحوه عضویت در انجمن دانش آموختگان

اطلاعات تمامی دانش آموختگان از سال 1389 تاکنون در سامانه دانش آموختگان به صورت آنلاین وجود دارد و دانش آموخته عزیز می تواند بعد از ورود به سامانه اقدام به تکمیل اطلاعات خود نماید.